Dan sjećanja na Vukovar

Načelnik Općine Domašinec i predsjednik Općinskog vijeća Goran Koren sa općinskim vijećnicima obilježili Dan sjećanja na Vukovar zajedno sa učenicima i djelatnicima osnovne škole Domašinec.
Dan sjećanja na Vukovar obilježava se svake godine 18.11., a tu odluku donio je Hrvatski sabor 29.listopada 1999.godine da bi se odala počast svima onima koji su bili sudionici obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode. U školi Dan sjećanja na Vukovar obilježen je  17.11.2017. te je učitelj povijesti, Tomislav Sušec pripremio je predavanje o Domovinskom ratu i Vukovaru u kojem je iznio događaje relevantne za našu domovinu i njenu samostalnost. Predavanju su se pridružili načelnik Općine Domašinec Mario Tomašek, predsjednik Općinskog vijeća Goran Koren s općinskim vijećnicima te supruga i kćer poginulog branitelja u Vukovaru Ljubomira Jalšovca. Nakon toga su svi učenici, učitelji i predstavnici Općine zapalili lampaše i u povorci koju je predvodila obitelj poginulog branitelja Ljubomira Jalšovca krenuli prema spomeniku dragog nam  branitelja. Načelnik Općine Domašinec Mario Tomašek obratio se s nekoliko riječi i minutom šutnje odali smo počast svim hrvatskim braniteljima.

-::-