KUD DOMAŠINEC

OSNIVANJE
KUD Domašinec

Vrlo bogata kulturno umjetnička djelatnost u našem Domašincu postoji dugi niz godina. Kroz društvo je do današnjih dana prošlo niz generacija žitelja Domašinca. Većina današnjih članova je u društvu od 1994. godine. Moramo istaknuti i najnovije pomlađivanje članstva 2005. godine, kada je u društvo ušlo puno mladih ljudi koji će nastaviti s djelovanjem i tradicijom društva.
TRADICIJA I UZORI-
U svom amaterskom radu njegujemo i čuvamo izvornost narodnih nošnji, pjesama i plesova lijepog našeg Međimurja, a posebno njegujemo uspomene na pjesnika, kompozitora, kantora i koreografa Florijana Andrašeca. KUD Domašinec

U svim našim nastupima prisutne su njegove pjesme i plesovi (Tam pri nešoj staroj Muri, Regica, Nacek …) i jako smo ponosni što njegov rad i izvorne pjesme i plesovi žive kroz naš rad.

CILJEVI I ZADAĆE
Članovi društva su ljudi, sve redom entuzijasti svih životnih dobi koji su se okupili jer vole pjesmu i ples i žele njegovati, sačuvati i prikazati javnosti ljepotu i bogatstvo naših međimurskih pjesama, izvornih plesova i narodnih običaja.

ČLANSTVO I DJELOVANJE
KUD Domašinec

Danas društvo ima četrdeset vrijednih članova koji svoje talente i ljubav prema otkrivanju, očuvanju i prenošenju narodnih običaja, pjesme i plesa rodnog nam Međimurja, mogu iskazati kroz aktivnosti u folklornoj, tamburaškoj, pjevačkoj i dramskoj sekciji.

Voditelji KUD-a su:
– predsjednik društva gospodin Stjepan Mezga – tel. 040/863 297
– voditelj tamburaša gospodin Mihael Koren – tel. 040/863 517
– voditeljica folkloraša gospođa Ana Baranašić – tel. 040/863 330
– voditeljica pjevača gospođa Marina Tot – tel. 040/629 095
– voditelj dramske grupe gospodin Vladimir Horvat – tel. 040/863 722

Svi zajedno ulažemo iznimno puno truda, odvajamo dosta slobodnog vremena za rad u društvu, no sve to na osobnu radost i veselje i radost svih ljudi koji prate naše nastupe.

NASTUPI DRUŠTVA
Tijekom dosadašnjeg djelovanja nastupali smo u Dojnoj Dubravi, Kotoribi, Prelogu, Selnici, Murskom Središću, a redovito sudjelujemo na smotri Međimurske popevke u Nedelišću.
Izdvojio bih nastupe na smotrama državnog i međunarodnog značaja, 1995. godine u Vinkovcima, 1999. godine u Zagrebu.
Pored tih nastupa moramo spomenuti i ostale nastupe van Međimurja, nastup u Varaždinskim Toplicama, Ferdinandovcu u Podravini, nastup u Maloj Gorici pored Samobora i nastup u Republici Mađarskoj.
Naravno stalno smo prisutni u svojem Domašincu kroz nastupe pjesmom, plesom i predstavama pri obilježavanju svih važnijih blagdana i praznika.

POZIV SVIMA KOJI VOLE PJESMU I PLES
Pozivamo sve one koji vole izvornu međimursku pjesmu i ples i žele djelovati u KUD Domašinec neka nam se pridruže u našem radu. Naše su probe četvrtkom u 20 sati u maloj dvorani društvenog doma u Domašincu i s veseljem Vas očekujemo.

-::-